Bebe Rexha dhe David Guetta lansojnë një këngë dhe shkaktar u bë TikTok-u

By

TikTok faleminderit për këtë!

Pasi një pjesë e këngës së tyre u bë virale në platformën e mediave sociale, duke grumbulluar një 500 milionë shikime mbresëlënëse, David Guetta dhe Bebe Rexha publikuan zyrtarisht “I’m Good (Blue), ribërjen e tyre moderne të “Blue” të vitit 1998. Da Ba Dee)” nga Italian outfit Eiffel 65.

Guetta dhe Rexha e bënë remiksin e këngës “vite më parë” dhe nuk e kishin publikuar kurrë – por falë viralitetit të saj në rrjetet sociale, të dy vendosën ta publikojnë atë zyrtarisht. “Nuk e kam idenë se si arriti në TikTok, por më pëlqen!” ka thënë Rexha.

“Është nostalgjike”, thotë Rexha për Rolling Stone. “Dëgjimi i këngës origjinale të Eiffel 65 dhe ishte thjesht një album argëtues që ne e bëmë natyrshëm.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm