Ava Max mezi pret të publikojë albumin e saj

By

Një tjetër shqiptare shumë e suksesshme nëpër botë, është Ava Max.

Këngëtarja me prejardhje nga Saranda, ka arritur të depërtojë fuqishëm në tregun e huaj sidomos pas projektit me titull “Sweet but Psycho”.

Amanda Koci, e njohur me emrin artistik Ava Max, është këngëtarja shqiptare që po ngjet shkallët e famës në Amerikë.

Ajo ka hyrë në një marrëveshje të përbashkët bashk-botuese me Warner Chappell Music dhe Artist Publishing Group (APG).

Krijuesja e hitit “Sweet Por Psycho” arriti në numrin 10 në Billboard Hot 100 këtë maj të kaluar dhe arriti kulmin në Nr. 1 në mbi 25 shtete, duke përfshirë Gjermaninë, Finlandën, Irlandën dhe Mbretërinë e Bashkuar Max gjithashtu kryesoi në Listën e Artistëve të Rinj në Billboard për 10 javë të njëpasnjëshme.

Vajza e emigrantëve shqiptarë, siç potencon edhe MTV, ka lindur në Wisconsin por u rrit në Virxhinia, ku ajo qysh herët shprehi talentin për muzikë.

Ajo ka gati albumin e saj të ri dhe mezi pret ta ndajë me fansat dhe ndjekësit e saj. Lajmin e bëri të ditur me anë të një postimi në llogarinë e saj në Instagram, duke shkruar:

“Mezi pres ta ndaj këtë album me ju!!!! Çdo gjë rreth tij…Këto këngë janë më të mirat që i kam publikuar ndonjëherë. Ju premtoj që e gjithë pritja do ja vlejë.”

Artikuj të ngjashëm