Aurela Gaçe e kujton pa reshtur Dr.Florin (VIDEO)

By

Lajmi tragjik për ndarjën e tij nga jeta e pat rrënuar gjendjën emocionale jo vetëm të familjes së tij por edhe të gjithë miqëve dhe fansave të tij.

Por ata që i qëndruan afër edhe në të gjallë të tij, ishin ata bashkëudhëtaret e jetës dhe famës së tij.

Një nga ata ishte edhe këngëtarja dhe kolegia e Dr.Florit, Aurela Gace për të cilën kujtimi për Dr. Florin,mikun e saj të zemrës sa vjen e bëhet edhe më i freskët ani pse vitet kalojnë pa ndalur.

Është një video gjatë gjirimeve të këngës se Dr.Florit me Ermal Mamaqin me titull “Do të vij të dielen” në të cilën Flori shihet shumë gazmorë ashtu siq ka qenë gjithmonë, ajo që e ka kthyer Aurelën edhe një herë në kujtimin e mikut të saj tashmë të ndjerë.

Ndryshe, vdekja e Dr.Florit të “West Side Family” la një boshllëk të madh në muzikën shqiptare./PRIVE.AL/

Artikuj të ngjashëm