Askush nuk e dinte, këngëtari i njohur u martua në fshehtësi (FOTO)

By

Jon Batiste, muzikanti 35-vjeçar, i cili ishte artisti më i nominuar në ‘Grammy 2022’ dhe e dashura e tij prej shumë kohësh, Suleika, një autore, zbuluan në një intervistë për  CBS Sunday Morning se ata u martuan fshehurazi në shkurt, në prag të transplantit të palcës së kockave të saj teksa ajo po lufton për herë të dytë me leuçeminë.

“Është një akt sfide,” tha Jon për lidhjen e martesës. “Errësira do të përpiqet t’ju kapërcejë, por thjesht ndizni dritën. Përqendrohuni në dritë. Mbajeni dritën”.

Pas tetë vitesh së bashku, të dy u bënë grua dhe burrë.

“Atë natë shkuam dhe blemë së bashku veshjet tona të dasmës, në minutën e fundit, shumë të qeshura,” tha ajo, sipas CBS News. “Por ishte, e dini, jo asgjë si ajo që kishim imagjinuar. Ndoshta ishin katër persona të pranishëm. Ishte private. Ishte e vogël. Dhe ishte perfekt”.

Si të sapomartuar të lumtur, Suleika tha se ata ishin “të mbushur me dashuri dhe pozitivitet” ndërsa po shkonin për transplantin e saj të nesërmen. “Unë me të vërtetë besoj se kjo na solli,” tha ajo. “Ajo ndjenjë e komunitetit, ajo ndjenjë dashurie, ajo ndjenjë gëzimi dhe spontaniteti ishin kaq të rëndësishme”.

Ndërsa organizimi i dasmës mund të ketë qenë i nxituar, vendimi për të propozim nuk ishte i tillë. “Ai më tha: “Unë thjesht dua të jem shumë i qartë, nuk po të propozoj për shkak të kësaj diagnoze. Më është dashur një vit për të dizajnuar unazën tënde. Pra, dije se kjo kohë nuk ka të bëjë fare me të. Por ajo që dua të dini është se kjo diagnozë nuk ndryshon asgjë. Thjesht më bën më të qartë se dua të angazhohem për këtë dhe që ne të jemi bashkë”, kujton ajo tha Jon. “Por sapo kuptuam se kishim këtë dritare të vogël përpara transplantit të palcës së eshtrave, vendosëm ta bëjmë atë”.

Në skenën GRAMMY të dielën, Batiste, i cili u bë artisti më fitues i këtij viti, mori çmimin e fundit të mbrëmjes për albumin e vitit.

Artikuj të ngjashëm