Arjola Demiri pas komenteve raciste ndaj të dashurit të Adriana Matoshit

By

Aktorja e njohur shqiptare, Arjola Demiri, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale.

Në një postim të fundit që e ka bërë në llogarinë e saj në Instagram, ajo ka publikuar një fotografi të aktores Adriana Matoshit me të dashurin e saj Keith Groeneveld.

Në mbishkrimin e fotos aktorja shkroi: “Vëllai shoku im që e dua shumë, deri në vdekje kundër gjithë botës dhe mullinjve të erës për lumturinë tënde dhe të gjithë njerëzve që dua”.

View this post on Instagram

A post shared by Arjola Demiri (@arjolademiri)

Ajo ka marë menjëherë komente negative nga më të ndryshmet për njerëzit me ngjyrë.

Gjithashtu nuk ka munguar as komenti i Adrianës: “Jo rastësisht Keith ka ardhur në jetën time fatkeqësisht për me i nxjerr në pah fytyrat e njerëzve që urrejnë një njeri tjetër vetëm përse është me ngjyrë. Zoti i ka krijuar edhe ata njëjtë sikurse neve, edhe pse njerëzit e mirë i njeh si i njeh edhe ata të kqinjtë. Po tani po i shohim edhe ne! Faleminderit ty motër e dashur, prej ditës së parë më ke mbrojtur dhe ndihem shumë e fortë me ty. Të gjithë atyre që më urrejnë, ia dëshiroj lumturinë time dhe kam vetëm një dëshirë për ta: nga urrejtja të ju kthehet shpirti në paqe”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm