Albërie Hadërgjonaj përfshihet në konflikt, angazhon avokat!

By

Një nga platformat më të fuqishme në tregun muzikor shqiptar është YouTube, por kjo shpeshherë ka ngritur konflikte mes artistëve dhe kompanive menaxhuese.

Njëjtë ka ndodhur së fundmi me Albërie Hadërgjonaj dhe Acromax Media GmbH (e njohur në publik për kanalin ArkivaShqip).

Hadërgjonaj kishte kërkuar përfundimin e kontratës me Arkiva Shqip, duke nënshkruar edhe largimin e materialeve muzikore që posedonte kjo platformë nga artistja.

Por, kjo nuk u prit mirë nga kompania menaxhuese e cila pavarësisht përfundimit të kontratës, vazhdoi debatin me Albërien me një fjalor jo aq të denjë për një artiste që ka dhënë shumë për muzikën shqipe me dekada me rradhë.

Hadërgjonaj ka angazhuar dhe një avokat ndërkombëtar për këtë çështje e teksa shkëmbimin e postimeve publike mund ti shihni më poshtë./Prive.al

Artikuj të ngjashëm