Aktorja e famshme rrëfen vështirësitë e filmit të saj “Silent Night”

By

Aktorja Keira Knightly, ka zbuluar se ‘ferri i shtatzënisë’ i saj ishte frymëzimi për të marrë rolin në filmin e saj të Krishtëlindjeve “Silent Night”.

Aktorja 36-vjeçare ishte në pritje të fëmijës së saj të dytë dhe vuante nga dhimbjet e nervit shiatik kur lexoi për herë të parë skenarin e filmit festiv, i cili u filmua në shkurt të vitit 2019.

Keira është e martuar me muzikantin James Righton, 36 vjeç, që nga viti 2015 dhe lindi Delilah në fund të vitit 2019 dhe është gjithashtu nënë e Edie, gjashtë vjeç.

Ajo tha: “Ne e filmuam atë përpara Covid dhe unë isha shtatzënë me vajzën time të dytë [kur lexova skenarin]. Kishte qenë një shtatzëni e tmerrshme”.

“Kisha të përziera për gjashtë muaj. Kisha nja dy javë kur u ndjeva mirë, dhe më pas mora dhimbje të nervit shiatik, kështu që isha në agoni dhe dhe shumë e zemëruar në gjendjen time hormonale”.

Shiatiku është një term që përdoret për të përshkruar dhimbjen nervore në këmbë që shkaktohet nga acarimi ose ngjeshja e nervit shiatik.

Në filmin e saj të parë të Krishtlindjeve që nga klasiku i vitit 2003, “Love Actually”, Keira luan si Nell, një nënë që përgatitet për sezonin e Krishtlindjeve, kur për shkak të një katastrofe vdekjeprurëse mjedisore, qeveria shpërndan pilula vetëvrasëse për publikun për një vdekje të shpejtë dhe të lehtë.

Aktorja e “Pirates of the Caribbean” më pas vazhdoi të pretendonte se pavarësisht dhimbjes së saj ajo ishte tërhequr nga roli i një nëne në horrorin e komedisë, sepse trajton ‘anën e errët të lindjes’.

Duke folur për Stylist Magazine, ajo shtoi: “Jam shumë e interesuar për historitë e grave. Dhe unë mendoj se ky film prek anën e errët të maternitetit; ti lind jetën”.

“Unë jam shumë e vetëdijshme se sa lehtë mund të vdesin këto krijesa të vogla. Por ju nuk jeni në gjendje të rregulloni gjithçka për fëmijën tuaj, edhe pse dëshironi të jeni në gjendje të thoni se është në rregull”.

“Ndonjëherë nuk mundesh. Në një mënyrë të çuditshme, kjo është ajo me të cilën merret ky film: atë gjë të errët amtare,” përfundoi aktorja.

 

Artikuj të ngjashëm