Aktorja e famshme mbushi plot 104 vjet!

By

Olivia de Havilland ka festuar një ditëlindje tjetër dhe mbushi 104 vjet!

De Havilland, e cila jeton në Paris, është anëtarja e fundit kastit të aktorëve të filmit klasik të vitit 1939 “Gone With the Wind”, në të cilin luajti Vivien Leigh dhe Clark Gable.

olivia-de-havilland

Ajo poashtu është fituese e dy çmimeve Oskar.

De Havilland arriti gjithashtu një nder shumë të veçantë në vitin 2017, duke u bërë personi më i vjetër që u emërua Damë!

Artikuj të ngjashëm