Aktori i famshëm rrezikon deri në 26 vjet burg!

By

Ezra Miller u deklarua i pafajshëm të hënën për vjedhjen e shisheve të pijeve alkoolike nga shtëpia e një fqinji, një nga një sërë arrestimesh dhe raportimesh për sjellje të çrregullta nga aktori i “Flash” që shtrihet nga Hawaii në Vermont.

Miller, 30 vjeç, u shfaq të hënën me avokatin e tyre nga Burlington, Vermont, për akuzën në Bennington për një akuzë për vjedhje të rëndë. Ata ranë dakord me kushtet që të mos kishin asnjë kontakt me pronarin e shtëpisë ose të mos shkonin në banesë.

Policia e Shtetit të Vermontit iu përgjigj një ankese për vjedhje në Stamford më 1 maj dhe tha se zbuloi se disa shishe alkooli ishin marrë nga një banesë ndërsa pronari i shtëpisë ishte larg.

Pronari i shtëpisë tha se kishte qenë mik me Millerin për rreth 18 vjet dhe e bleu shtëpinë një vit e gjysmë më parë në qytet, ku Miller kishte blerë gjithashtu një shtëpi, sipas deklaratës së policisë. Miller u akuzua pasi policia konsultoi pamjet e vëzhgimit dhe intervistoi dëshmitarët.

Miller u arrestua dy herë këtë vit në Hawaii, përfshirë për sjellje të çrregullt dhe ngacmim në një bar karaoke.

Gjithashtu këtë vit, prindërit e 18-vjeçares Tokata Iron Eyes, një aktiviste vendase amerikane, depozituan një urdhër mbrojtje kundër Millerit, duke e akuzuar aktorin për sjellje të papërshtatshme me të si të mitur që në moshën 12-vjeçare. Iron Eyes ka kundërshtuar këtë . /Prive.al

Artikuj të ngjashëm