Aktori hollivudian ndahet nga jeta

By

Aktori Bo Hopkins, i njohur më së shumti për rolin e tij në “American Graffiti” dhe “The Wild Bunch”, ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare, njoftoi familja e tij në faqen zyrtare të Hopkins të dielën.

Bo Hopkins dead at 80, American Graffiti, Wild Bunch actor

“Me pikëllim të madh njoftojmë se Bo ka ndërruar jetë. Bo i pëlqente të dëgjonte nga fansat e tij nga e gjithë bota dhe megjithëse nuk ishte në gjendje t’i përgjigjej çdo emaili gjatë viteve të fundit, ai vlerësoi se dëgjoi nga secili prej tyre. ju”, shkruan familja e tij në bohopkins.net.

Gruaja e Hopkins, Sian tha për The Hollywood Reporter se burri i saj vdiq në Spitalin Presbyterian Valley në Van Nuys të shtunën. /Prive.al

Bo Hopkins Dead: 'Wild Bunch,' 'American Graffiti' Actor Was 84 – The  Hollywood Reporter

Artikuj të ngjashëm