Aktoret e famshme, pre e sulmeve seksuale nga producenti i tyre (FOTO)

By

Kur i dolën në shesh të palarat, bota e shoubizit u trondit nga ato që kishte bërë ai.

Emri i tij u lakua për sulme seksuale ndaj grave aktore, me të cilat kishte punuar gjatë karrierës.

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow ishin në mesin e aktoreve të cilat kanë qenë pre e ngacmimeve seksuale të producenti hollywood-ian, Harvey Weinstein.

Qyt ë dyja kanë thënë se incidentet u kanë ndodhur në fazat e hershme të karrierës së tyre.

Ato hyjnë në mesin e një morie aktoresh të cilat e kanë akuzuar Weinstein për sulme seksuale. Mirëpo të martën ai i ka mohuar të gjitha këto akuza që janë publikuar në revistën The New Yorker.

Pas këtij skandali, dizajnerja Georgina Champan, gruaja e tij, e ka braktisur duke thënë se ndjenë dhimbje për të gjitha gratë që e pësuan nga bashkëshorti i saj, shkruan BBC, përcjellë Prive. /Prive.al

Gwyneth Paltrow

Artikuj të ngjashëm