5 të dashurit e famshëm të Rita Orës! (Foto)

By

Pjesë e skenës botërore të muzikës këngëtarja shqiptare Rita Ora u bë me 14 dhjetor të vitit 2011.

Që nga ajo kohë Ora u bë fokus i çdo media në botë duke u kthyer shumë shpejt në yll ndërkombëtar.

Por përpos sukseseve në muzikë të shpeshta kanë qenë edhe artikujt për lidhjet e saj.

Ne radhisim pesë emrat e njohur të showbizit të cilët kanë pasur lidhje me Rita Orën.

Drake – Raporti me reperin ishte i shkurtër dhe nuk u fol gjatë në media. Ajo që krijoi zhurmë ishte një puthje që çifti kishin shkëmbyer në prapaskenën e një eventi.

E përbashkët tjetër e tyre është kënga ‘R.I.P’ pasiqë të dytë kanë versionet e tyre, ai i Drake mban emrin ‘I’m Ready For You’.

drake-and-rita-ora--1414404176-view-0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bruno Mars – Edhe pse e shkurtër si romancë, për lidhjen me Bruno Mars, Rita Orën në një intervistë në debutimin e saj në skenë pati thënë që ishte ‘dashuri në shikim të parë’.

bruno_mars_rita_ora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rob Kardashian –Lidhja më e përfolur e këngëtares shqiptare mbetet ajo me vëllain e Kim Kardashian.  Pas një marrëdhënie të gjatë Rita ndahet nga Robi, por që nuk e kaloi lehtë ky i fundit këtë ndarje.

Kardashian në profilin e tij në Twitter atë kohë kishte shkruar se Rita gjatë kohës që ishte me të e ka tradhëtuar me 20 djem të tjerë.

rita ora rob kardashian

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Calvin Harris – Prej të gjitha lidhjeve ajo që i ‘theu’ më së shumti zemrën ishte ajo me DJ Calvin Harris.

Harris ka qenë edhe producent i këngës hit të Ritës ‘I will never let you down’ e pas këtij produkti çifti i dha lamtumirën njëri-tjetrit.

Sipas disa mediave ndërkombëtare, kënga e re e Ritës i kushtohet Calvin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ricky Hilfiger – Romancën e fundit Ora e shijoi me djalin e gjigandit të modës Tommy Hilfiger, Rickyn.

Disa muaj u panë gjithandej së bashku por tani Rita e përshëndeti dhe u nda me të.

Rita-Ora-and-boyfriend-Ricky-Hilfiger-leave-The-Roxy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualisht, këngëtarja Rita Ora është single./Prive.al

 

 

Artikuj të ngjashëm