Zyrtarisht ky bëhet një nga serialet më të famshme në Netflix dhe ju duhet ta ndiqni

By

Sot, Netflix ka zbuluar se “Wednesday” u bë seriali i tretë më i popullarizuar në gjuhën angleze në historinë e platformës së transmetimit. Që nga publikimi i tij më 23 nëntor, seriali tashmë ka grumbulluar 752.52 milionë orë të shikuara, një numër mahnitës, duke marrë parasysh se sezoni 1 i shfaqjes numëron vetëm tetë episode, të cilat janë më pak se një orë.

Me Jena Ortega në rolin e personazhit titullar, Wednesday vendos një kthesë të re në ekskluzivitetin ikonë të krijuar nga karikaturisti Charles Addams duke u ndarë Wednesday nga familja e saj. Duke përzier traditën e misterit të vrasjeve me dramën e shkollës së mesme, e mërkura gjithashtu i magjepsi fansat në mbarë botën me stilin e saj rrëqethës dhe kook, një dhuratë nga Tim Burton, i cili drejtoi katër episodet e para të serialit.

Së fundmi, Wednesday zgjeron universin e familjes Addams si kurrë më parë, duke zbuluar se sa shumë të dëbuar po përpiqen t’i mbijetojnë paragjykimeve dhe persekutimit. Me pak fjalë, seriali është unik dhe qesharak, dhe falë një kasti fantastik, do të fiksoheni pas ekranit për të gjithë sezonin. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm