Zbulohet emri i veçantë i djalit të Vesës dhe Skerdit

By

Pak ditë më parë, Skerdi dhe bashkëshortja e tij, Vesa u bënë prindër për herë të parë me ardhjen në jetë të djalit të tyre.

Lajmi u bë i ditur nga vetë çifti përmes rrjeteve sociale, megjithatë një detaj mbeti pa u kuptuar – emri i djalit.

 

View this post on Instagram

 

Sot u mbusha me lot por me lot gezimi, ndjenja me e bukur ne bote, dashuria me e vecante qe kam perjetuar. Nuk paska ndjenje me te bukur kur ne jete te vjen nje engjell qe te ben te harrosh cdo gje per cka ke luftuar dhe cka ke kaluar dhe cdo dashuri sepse dashuria me e madhe eshte ky bukurosh i bukur. Ndihem krenar qe ne jeten time Zoti me fali nje krah te djatht qe do me doj tamam me zemer te paster dhe do me behet shok jete, do me behet nje hero per shpirtin tim. Vesa je femra qe me bere dhuraten me te shtrenjt, dhuraten me te bukur. Me solle ne jete nje shpirt, nje Skerd te vogel qe ma mbushi shpirtin me nje thesar qe s’do kem nevoj tere jeten te kerkoj gje tjeter me shume – te dua jeta ime, ju dua te dyve me shum se veten.🙏🙏🙏

A post shared by S K E R D I (@skerdiago) on

E kjo gjë është zbuluar në tortën e mirëseardhjes së bebit në shtëpi.

Çifti kanë vendosur ta quajnë djalin Roi, një emër i veçantë dhe njëkohësisht shumë i bukur.

Duket se nga trendi i emrave të shkurtër nuk kanë shpëtuar as Vesa dhe Skerdi të cilët kanë bërë një zgjedhje mjaft unike.

Roit të vogël jetë të gjatë! /Prive.al

 

View this post on Instagram

 

Une dhe djali im ROI ju falenderojme perzemersisht per urimet e bukura 🙏

A post shared by S K E R D I (@skerdiago) on

Artikuj të ngjashëm