Zbulohen pagat më të larta televizive për vitin 2021 (FOTO)

By

Kjo listë përfshin emra të mëdhenj, duke përfshirë zonjat e Sex and the City, të cilat po gërmojnë shumë për t’u rikthyer te personazhet e tyre ikonë në And Just Like That, plus yje të tjerë të mëdhenj nga Netflix si Henry Cavill dhe të rriturit e Stranger Things.

Fituesi më i madh në këtë listë merr 1.4 milion dollarë për episod për projektin e tij të ri.

 

Kieran Culkin, Jeremy Strong dhe Sarah Snook

TV Show: Succession. Paga për të tretë: Rreth 300-350 mijë dollarë për episod

 

David Harbour dhe Winona Ryder

TV Show: Stranger Things. Paga për të dytë rreth 350-400 mijë dollarë për episod

 

Jason Sudeikis

TV Show: Ted Lasso. Paga 400 mijë dollarë për episod (për sezonin 1)

 

Laurie Metcalf, Sara Gilbert & John Goodman

TV Show: The Connors. Paga për të tretë 400 mijë dollarë për episod (për sezonin 1)

 

Ted Danson

TV Show: Mr Mayor. Paga 400 mijë dollarë për episod

 

Henry Cavill

TV Show: The Witcher. Paga 400 mijë dollarë për episod

 

Brian Cox

TV Show: Succession. Paga rreth 400-500 mijë dollarë për episod

 

Jude Law

TV Show: The Third Day. Paga 425 mijë dollarë për episod

 

Angela Bassett

TV Show: 9-1-1. Paga 450 mijë dollarë për episod

 

Alec Baldwin

TV Show: Dr. Death. Paga 575 mijë dollarë për episod

 

Michelle Pfeiffer, Viola Davis dhe Gillian Anderson

TV Show: The First Lady. Paga 600 mijë dollarë për episod

 

Pedro Pascal

TV Show: The Last of Us. Paga 600 mijë dollarë për episod

 

Steve Martin & Martin Short

TV Show: Only Murders in the Building. Paga 600 mijë dollarë për episod

 

Kate Winslet

TV Show: Mare of Easttown. Paga 650 mijë dollarë për episod

 

Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon & Kristin Davis

TV Show: And Just Like That… Paga 650-750 mijë dollarë për episod

 

Bryan Cranston

TV Show: Your Honor. Paga 750 mijë dollarë për episod

 

Jeff Bridges

TV Show: The Old Man. Paga 1 milion dollar për episod

 

Chris Pratt

TV Show: Terminal List. Paga 1.4 milion dollarë për episod

Artikuj të ngjashëm