Zbulohen fshehtësitë e familjes mbretërore, Princi Harry urrente babain?

By

Princi Harry dhe Meghan Markle sapo janë bërë prindër të një vogëlushi Archie Harrison. Duka dhe Dukesha e Sussex mezi po presin të fillojnë një jetë të lumtur si familje në shtëpinë e tyre të re në Windsor.

Por për tu kthyer prapa nê historinë e familjes mbretërore, ka një rrëfim interesant.

Prindërit e Princit Harry, Princi Charles dhe Princesha Diana dita ditës po bëheshin të palumtur dhe argumentonin shumë edhe rreth princit të ri.

Andrew Morton në librin e tij “William dhe Catherine: Jeta e tyre, dasma e tyre”, zbuloi se si palumturia e prindërve të Harry-t ka ndikuar te ai duke i thënë babit të tij Princit Charliw, “Të urrej”, transmeton Prive.

Ai shkruan se një rast, “Harry kur ishte i vogël sulmoi të atin, duke i gjuajtur me grushta në këmbë”.

Artikuj të ngjashëm