Zbardhet shkaku i vdekjes së motrës së këngëtarit të famshëm

By

Félicité Tomlinson, motra e ish-yllit të One Direction Louis Tomlinson, ndërroi jetë rastësisht nga mbidoza me kokainë, një ilaç ankthi dhe qetësues për dhimbjet,zbulon një kërkim.

18-vjeçarja u gjet e pa jetë në banesën e saj në Earl’s Court, në perëndim të Londrës, në mars.

Të mërkurën, në një kërkim për vdekjen e saj, koronerja, Shirley Radcliffe, tha që një koktej me ilaçet e marra nga adoleshentja kishte krijuar “një stuhi të përsosur”, por nuk kishte prova se kishte qenë “një veprim i qëllimshëm për t’i dhënë fund jetës së saj”. Ajo regjistroi një konstatim të vdekjes nga fatkeqësia.

Kërkimi i dëgjuar që adoleshentja ishte kthyer në drogë pas vdekjes së nënës së saj, Johannah Deakin, e cila vdiq nga leukemia në vitin 2016. Tomlinson u gjet e pa jetë në shtratin e saj nga shoqja e saj e shkollës Zainab Mohammed pasi dyshja kishte marrë kokainë një natë më parë.

Image result for felicite tomlinson

Korrespodenti tha për Muhamedin: “Ju … thoni që ju dhe Fizz morrët linja kokainë natën e 12 Marsit. Ju shkuat në shtrat dhe patë Félicité të merrte më shumë kokainë, por nuk dini sa ka bërë ajo dhe më pas ra në gjumë. Ju gjithashtu thatë që keni shkuar me të për të blerë kokainë natën. ”

Mohamed konfirmoi se ajo nuk ishte në dijeni nëse atë natë shoqja e saj e ndjerë kishte marrë edhe ndonjë drogë tjetër.

Një postmortem nuk zbuloi ndonjë shkak natyror të vdekjes. Toksikologu Dr Susan Paterson tha se nivelet “toksike” të ilaçeve kundër ankthit dhe dhimbjes, si dhe kokainë u gjetën në gjakun e saj.

Image result for felicite tomlinson

Artikuj të ngjashëm