Zbardhen detaje të reja nga vdekja tragjike e aktores së famshme

By

Naya Rivera bërtiti për ndihmë menjëherë para se të mbytej, duke përdorur forcën e fundit për të sjellë djalin e saj 4-vjeçar përsëri në një anije, u tha ai hetuesve.

Aktorja e “Glee” dhe djali i saj morën me qira një varkë ponto në korrik në Liqenin Piru. Të dy vendosën të hidheshin në ujë për të notuar, sipas një raporti hetimor nga Qarku Ventura. Pas pak, Rivera i tha djalit të saj që të kthehej në anije, thuhej në raport.

“Ajo e ndihmoi atë të hipte në anije dhe ai më pas dëgjoi (nënën e tij) të bërtiste ‘ndihmë’ dhe përpëliste krahët në ajër,” tha raporti. “Ajo më pas u zhduk në ujë”.

Shkaku i vdekjes së Rivera ishte mbytja dhe mënyra e saj e vdekjes ishte një aksident, sipas një raporti të autopsisë nga Zyra e Provuesit Mjekësor të Qarkut Ventura. Autopsia dhe raporti hetimor tha se Rivera nuk kishte ‘tendenca vetëvrasjeje’ dhe kohët e fundit kishte marrë ilaçe për një infeksion të sinusit.

Raportet gjithashtu thonë se ajo kishte marramendje që u përkeqësua kur ishte në ujë, por konsiderohej të ishte një notare e mirë. Ajo nuk kishte ndonjë simptomë të Covid-19.

Burimi: CNN

Artikuj të ngjashëm