Zac Efron reagon pas raportimeve se kontraktoi një infeksion vdekjeprurës

By

Aktori amerikan Zac Efron ka konfirmuar se kohët e fundit u sëmur ndërsa po filmonte një shfaqje televizive të mbijetesës në Papua Guinea e Re.

Mediat australiane kishin raportuar se Efron, 32 vjeçar, ishte fluturuar me helikopter për trajtim në Australi pasi kontraktoi një infeksion bakterial, ndoshta tifo, ndërsa filmonte serinë Killing Zac Efron.

Në një postim të hënën në llogarinë e tij zyrtare në Twitter, i shoqëruar nga një fotografi e tij në Papua Guinea e Re, Efron tha se ishte përsëri në shtëpi “për pushimet me miqtë dhe familjen time”.

“Shumë falënderues për të gjithë ata që u shqetësuan për këtë gjë,” tha postimi i tij. “Unë u sëmura në Papua Guinea e Re por u ktheva shpejt dhe mbarova një 3 javë të mahnitshme në PNG”

Glenn McKay, një mjek me Grupin e Shpëtimit Mjekësor, i tha Daily Telegrafit të Dielën se ai nuk mund të diskutonte informacione konfidenciale të pacientit, por mund të konfirmonte “që Medical Rescue mori një qytetar amerikan në të 30-tat e tij nga PNG në Brisbane kohët e fundit për vëmendje mjekësore”.

Gazeta raportoi se mjekët lejuan Efronin të fluturonte për në shtëpi në Los Angeles në prag të Krishtlindjes.

Ethet tifoide transmetohen nga ushqimi dhe uji i kontaminuar, dhe vrasin 216,000 deri 600,000 njerëz në të gjithë botën në vit.

Burimi: The Guardian

 

 

 

Artikuj të ngjashëm