Ylli i “Squid Game” ndjek në Instagram këngëtaren shqiptare

By

Aktorja HoYeon Jung e “Squid Game” është bërë aktorja koreane më e ndjekur në Instagram falë suksesit të madh të serisë nëntëpjesëshe të Netflix.

Jung mund ta keni parë edhe në pistat e javës së modës.

Në rolin e saj aktual si Kang Sae-byeok, ajo na bëri të gjithëve të mbështesim lojtarin 067 me gjithë zhurmën e saj, reagimin dhe paturpësinë (për të mos përmendur ata sy shpues).

Tani që ajo është kaq e famshme, ka shtuar në listën e saj të personave që ndjek edhe Dua Lipën.

Dy gratë e famshmë në industritë më të mëdha, tani ndjekin njëra tjetrën në Instagram. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm