Ylli i ri i muzikës hip-hop ndërron jetë në moshën 25 vjeçare

By

Chynna, artistja hip-hop e cila së pari mori vëmendje në pistën e modelimit dhe më pas me talentin e saj si repeer, vdiq të Mërkurën në vendlindjen e saj në Filadelfia, tha menaxheri i saj. Ajo ishte 25 vjeçare.

Chynna Rogers in Manhattan in 2015.

Shkaku i vdekjes nuk u bë i njohur menjëherë, tha John Miller, menaxheri i artistit hip-hop, në një email të Mërkurën në mbrëmje.

Reperja, emri i plotë i së cilës ishte Chynna Rogers dhe që jetonte në Manhattan dhe Philadelphia, ishte e njohur për këngët solo dhe bashkëpunimet e saj me koleksionin hip-hop ASAP Mob. Vdekja ishte një temë e përsëritur në muzikën e Chynna, përfshirë në albumin e saj, “në rast se vdes e para”, që ishte edhe emri i një prej turneve të saj.

View image on Twitter

“Unë mendoj se ka shumë tinguj në jetën tonë,” tha Chynna në një video në Instagram që ajo ndau të martën, postimin e saj të fundit. “Unë kam nevojë për muzikë që të vdes.”

Lajmi për vdekjen e Chynna shokoi botën e hip-hop, e cila ka përjetuar humbjen e një numri të reperëve të rinj, përfshirë Juice WRLD, i cili vdiq në dhjetor nga një mbidozë aksidentale e drogës në moshën 21 vjeçare, dhe ASAP Yams, një nga mentorët e Chynna, i cili vdiq në moshën 26 vjeçare në vitin 2015 nga intoksikimi aksidental i drogës.

Burimi: New York Times

Artikuj të ngjashëm