Ylli i K-Pop dënohet me 3 vjet burg!

By

Seungri, ish-pjesëtari i turpëruar i grupit të djemve K-pop BIGBANG, u dënua me tre vjet burg nga një gjykatë ushtarake të enjten me akuza të shumta, përfshirë ndërmjetësimin e prostitucionit dhe lojërat e fatit jashtë shtetit.

Gjykata e përgjithshme ushtarake e Ushtrisë në Yongin, në jug të Seulit, gjithashtu urdhëroi ndalimin e menjëhershëm të personazhit të skandalizuar, një 31-vjeçar, emri i vërtetë i të cilit është Lee Seung-hyun.

Seungri ka qenë në gjyq në gjykatën ushtarake sepse ai u regjistrua në Ushtri në mars të vitit të kaluar pas padisë së tij në janar të atij viti për akuza të shumta, të cilat përfshijnë gjithashtu operimin e një qendre argëtimi të pa licencuar për të rritur dhe përvetësim.

Artisti erdhi në qendër të hetimit në një skandal të gjerë seksual dhe droge që rrethonte Burning Sun, një klub nate i Seulit i lidhur me të, i cili tronditi industrinë K-pop në vitin 2019.

Ai u padit për prokurimin e prostitutave për investitorë nga Tajvani, Japonia, Hong Kongu dhe vende të tjera nga dhjetori 2015 deri në janar 2016 për të marrë investime për klubin e tij të natës dhe biznese të tjera. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm