Weinstein del pozitiv me koronavirus në burg

By

Ish-producenti  i njohur i Hollivudit, Harvey Weinstein ka dal pozitiv me koronavirus në burg.

Weinstein, i cili u shpall fajtor për përdhunim dhe sulm seksual muajin e kaluar, tani po mbahet në Qendrën Korrekutese Wende në New Jork.

Para se të mbërrinte në Wende, ai kishte kaluar kohën në ishullin Rikers, një burg në New York City dhe në spital, ku ishte trajtuar për probleme të zemrës dhe dhimbje në gjoks, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Artikuj të ngjashëm