Vuajtjet e shqiptarëve brenda pak minutave, Skerdi sjell projektin unik

By

Sonte është lansuar albumi i parë i Skerdit.

‘Ëndrra e fëmijërisë’ sjell plot 18 këngë me tematika të ndryshme, dhe njërën ndër to e lansoi me videoklip.

Ai soli ‘Po foli tvërtetën’ me të cilën shfaq vuajtjet e shqiptarëve, dhe realitetin e ditëve të sotme.

Në këtë projekt, artisti punoi fort në melodi dhe tekst, ndërkaq Aspekt dhe Altro nga White House, e kompletuan si këngë.

Poashtu, projekti u realizua nën drejtimin e Lim Hotit.

Mos e humbisni!/Prive.al

Artikuj të ngjashëm