Vjosa Osmani zbulon këngët e përzgjedhura për fushatë

By

Ushtruesja e detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë në profilin e saj në Facebook, këngët që janë përzgjedhur për fushatën zgjedhore në Kosovë.

Atë përfshira janë 10 këngë, hite shumë të njohura ndërkombëtare – e në mesin e tyre nuk mungoi “Shinë Ya light” nga Rita Ora, “Levitating” nga Dua Lipa dhe “Jeto” nga Vlashent Sata.

“Muzika ka gjithmonë vend të veçantë në jetën tonë – është diçka që na motivon dhe na sjellë gëzim. Sot po ndaj me ju disa nga këngët e këtij rrugëtimi ngazëllues të fushatës zgjedhore. Do të doja shumë që në komentet tuaja t’i ndani me mua këngët tuaja të preferuara!”, shkruan ajo. /Prive.al

May be an image of 1 person and text that says 'PLAYLISTAE FUSHATES 2021 2. Sia 1.Andra Day -Rise Up Courage to Change 3. Alicia Keys A Beautiful Noise Rita Ora Shine Ya Light U2 Beautiful Day 6. Dua Lipa Levitating ODA Beso në Diell 8. Nexhmije Pagarusha Baresha Bob Dylan The Times They Are a-Changing 10. Vlashent Sata Me Jetu'

Artikuj të ngjashëm