“Virgjëria është konstrukt shoqëror”, ja pse fansat po e kritikojnë deklaratën e Miley Cyrus

By

Dje, ajo ndau një fotografi në Instagram që thoshte: “ Virgjëria është një konstrukt shoqëror”,  dhe seksioni i komenteve të saj të saj është vërshuar si asnjëherë më parë.

Disa thanë se kjo është një deklaratë provokative nga ana e këngëtares, ndërsa të tjerë pohuan se ajo po paraqet një model të keq për djemtë dhe vajzat e reja.

Njëri shkroi: ‘Miley, ti je shumë i zgjuar për të thënë këso budallallëqesh.  Për hir të Zotit, ju keni një përgjegjësi ndaj të rinjve të sotëm. ‘

Një grua madje argumentoi se Miley po përqeshte njerëzit që janë ende të virgjër.  Ajo shkroi:

“Sinqerisht, ju nuk duhet të postoni gjëra të tilla. Ju duhet të respektoni zgjedhjet e njerëzve dhe të respektoni faktin se keni edhe audiencë të re. Nuk është në rregull të turpërohen njerëzit që zgjedhin të qëndrojnë të virgjër apo diçka të tillë! ‘

Epo, atëherë! Një këshillë: Është trupi juaj dhe zgjedhja juaj, dhe nëse nuk doni që truri juaj të shpërthejë nga rraskapitja e pastër mendore, mos hyni të lexoni komentet e Miley-t tani. Është çmenduri aty!

Kujtojmë se Miley Cyrus do të performojë në Prishtinë në festivalin Sunny Hill, në edicionin e sivjetshëm. /Prive.al

 

 

Artikuj të ngjashëm