Vildane Zeneli humb personin që i’a ndryshoi jetën

By

Para disa orësh Vildane Zeneli ka bërë një postim prekës në Instagram.

Pëmes saj, modelja ka shprehur ngushëllime për vdekjen e fotografit Peter Beard në moshën 82 vjeçare. Ai vuante nga dementia e cila shkakton humbje të kujtesës e madje kishte humbur nga shtëpia e tij para 19 dite, shkruan NYTimes në artikullin për të.

E ndërsa, këtë personazh me rëndësi në fotografinë amerikane, nga afër e kishte njohur edhe Vildanja e cila ka treguar se e ka takuar në moshën 14 vjeçare ku kishte realizuar fotografi me të e madje ato i kishin ndryshuar karrierën dhe jetën si modele në Amerikë, Vildanes./Prive.al

Artikuj të ngjashëm