Vildane Zeneli flet për sfidat shëndetësore të prindërve të saj

By

Në një intervistë për Prive, modelja Vildane Zeneli rrëfeu disa gjëra që publiku nuk i ka dëgjuar më parë – periudhat më të vështira të jetës së saj.

Së pari si fëmijë përjetoi luftën në Kosovë ku më pastaj familja u shpërngulën në Amerikë, ku edhe atje përjetoi një nga sulmet terroriste më të kobshme të historisë amerikane, ‘11 shtatorin’.

Disa nga periudhat më të vështira për të ishin edhe problemet shëndetësorë të prindërve të saj. Nëna e saj ishte diagnostifikuar me kancer, dhe babai i saj i më vonë kishte pësuar sulm në zemër ku qëndroi me muaj të tërë, i lidhur me aparate suportuese për jetë.

Ndiqni të plotë rrëfimin e saj në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm