Vikendi nis me parashikimet e horoskopit për ju!

By

Horoskopi tarot i çdo shenje të zodiakut për 16 shtator 2023, është këtu për të shtunën. Shikoni se çfarë mund t’ju sjellë dita juaj.

Mësoni se çfarë rezervon për ju leximi i përditshëm i kartave tarot të shenjës suaj të zodiakut të shtunën, 16 shtator 2023.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një e ardhme e ndritur është në horizont, Dashi. Është koha që ju të rrezikoni dhe të guxoni të ëndërroni. Rrota e fatit ju inkurajon ta trajtoni jetën sikur po ngjiteni në majë të një mali. Mund të jetë e vështirë për ta bërë në fillim, por emocionuese kur arrini në majë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mos lejoni që mosha e një personi t’ju bëjë të ndiheni sikur mesazhi i tij nuk është aq i fortë sa është. Është e lehtë të gjykosh një person nga jetëgjatësia e tij e shkurtër, por mençuria mund të vijë nga rinia në një mënyrë që mund të vijë nga çdo person tjetër.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Nuk është e lehtë të luftosh kaq shumë gjëra në të njëjtën kohë. Kjo kartë tarot tregon se sot mund të ndiheni sikur po tërhiqeni në drejtime të ndryshme. Do të jetë një luftë, por a nuk jeni të kënaqur që jeni kaq i shkathët? Do të argëtoheni duke gjetur një zgjidhje!

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Shpesh e mbani zemrën në mëngë, kështu që në fund të ditës jeni të lodhur dhe keni nevojë për një pushim. Karta tarot Hermit thotë se është koha për t’u tërhequr nga bota. Kaloni pak kohë me fuqinë tuaj më të lartë dhe mbushuni me karburant. Pasi të jeni rifreskuar emocionalisht, mund të kuptoni se çfarë vendimesh duhet të merrni më vonë për të krijuar një hapësirë të sigurt për ju.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Kjo është një kartë vendimi, Leo, dhe duket se mund t’ju duhet të bëni një zgjedhje në lidhje me punën tuaj. Ju mund të keni një ofertë pune ose mund t’ju ofrohet një promovim me më shumë përgjegjësi. Kjo kartë mund të nënkuptojë po, për secilin skenar, pyetja është nëse doni të bëni ndryshimin. Ti vendos.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Sot keni shumë projekte të reja që ju vijnë. Nëse jeni pronar biznesi ose dëshironi të filloni një të tillë, mund të ndiheni sikur gjërat kanë filluar të duken lart. Jeni gati të merrni përsipër shumë më tepër sesa keni pasur në të kaluarën. Ju ndiheni të sigurt dhe të aftë për të trajtuar më shumë gjëra në pjatën tuaj.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Lëngjet krijuese po rrjedhin dhe tani është koha të vendosni se ku dëshironi të investoni kohën, energjinë dhe paratë tuaja. Ju keni shumë zgjedhje të shkëlqyera për të zgjedhur. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të parë se çfarë do të donin të ndihmonin edhe miqtë dhe të përfshiheshin.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Është koha për të argumentuar një pikë. Ka raste kur është më mirë të marrësh rrugën e lartë dhe të zgjedhësh paqen. Por kjo kartë thotë se e vërteta është në anën tuaj. Nuk duhet të kesh frikë nga ajo që do të vijë kur të jesh i sinqertë. Mbajtja e një të vërtete për vete mund të jetë më e dëmshme për ju.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Qiejt po ju japin një shkarkim informacioni nga i cili do të mësoni dhe do t’i ndani më vonë me të tjerët. Nëse po kaloni një përvojë të vështirë, do ta përdorni ose duke shkruar një histori, duke ndarë përvojën tuaj me një mik ose duke bërë diçka të madhe me jetën tuaj.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Duhet të filloni diku. Kjo kartë është një tarot e fillimit. Ju jeni të etur për të filluar. Ka një rininë në këtë energji dhe aty ku ju mungojnë aftësitë, do të gjeni dikë që mund t’ju ndihmojë të përfundoni punën. Besoni vetes për të përmbushur atë që keni vendosur të bëni.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Ka shërim në heshtje. Karta tarot e sotme është një thirrje për të kaluar kohë të qetë me veten. Hyni në natyrë. Mendoni për të ardhmen dhe ëndrrat tuaja. Diçka e mirë do të ndodhë dhe e vetmja mënyrë që universi mund t’ju ndihmojë të zbuloni se çfarë është kjo është t’i kushtoni vëmendje dhe të dëgjoni me një shpirt të qetë.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Ju keni në dispozicion një energji të jashtëzakonshme ushqyese. Në fakt, aftësia juaj për të shëruar shtrihet tek të tjerët. Mënyra se si jeni në gjendje të angazhoni mendjet dhe zemrat e njerëzve tregon kaq shumë për udhëtimin tuaj të shërimit. Ju ndani nga qendra e qenies tuaj dhe mund t’u tregoni njerëzve se si të duan sepse ju keni dashur.

Artikuj të ngjashëm