VIDEO: Kjo blogere sapo na e dëshmoi sa “fake” është Instagram-i!

By

Shoqëria jonë jeton në një kohë që jemi të ekspozuar ndaj një realiteti të rremë të rrjeteve sociale. Standarte të pamundura të bukurisë që arrihen vetëm nëpërmjet editimeve!

Nuk është sekret që shumë përdorues të Instagram-it editojnë fotot e tyre për ndikim në internet. Sidoqoftë, një modele e fitnesit ka vendosur të ekspozojë se sa “jo-autentike” mund të jetë platforma – duke shpërndarë foto tronditëse të vetes para dhe pas manipulimit dixhital.

Në një ekspozim të fundit në video në ajo e dëshmon se si mund të manipulohen videot për të arritur forma trupore jo reale.

Ndiqni të plotë në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm