Veterani i kinematografisë hollivudiane humb betejën me koronavirusin

By

Mark Blum, i cili luajti në filma të tillë si “Desperately Seeking Susan” dhe serinë e fundit televizive “YOU”, ka vdekur si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi.

Aktori ishte 69 vjeç, kurse lajmin për vdekjen e tij e konfirmuan përfaqësuesit  Blum për The Independent.

Mark Blum, Fixture of Off-Broadway & Loved Character Actor, Dies ...

Blum, një vendas në Newark, New Jersey, kohët e fundit u shfaq si pronar i librarisë Z. Mooney në “YOU”, drama e interpretuar nga Penn Badgley. Ai gjithashtu luajti Bill Lockheart në Succession, si dhe Ira Langstrom në Elementary.

I lindur më 14 maj 1950, Blum filloi të merret me aktrim në vitet ’80-ta, duke u bashkuar me kastin e Lovesick, “Desperately Seeking Susan”, Crundin Dundee, Blind Date dhe të tjerë.

Në vitet e nëntëdhjeta, ai u shfaq në Miami Rapsody, The Life Low, Denise Calls Up dhe Stag, midis programeve të tjera.

Vitet e fundit, Blum u pa në Billions, The Good Fight dhe Mozart in the Jungle.

Burimi: Independent

Artikuj të ngjashëm