Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të “Oscars 2020”

By

 

Ndërsa fokusi kryesor i Akademisë së çmimeve është të festojmë talentet më të mëdha në botën e kinemasë, ajo gjithashtu u siguron mysafirëve mundësinë të shfaqin edhe stilin e tyre.

Çdo vit, të ftuarit në Oskar japin hijeshi tapetin të kuq të veshur nga disa prej stilistëve më të kërkuar në industrinë e modës.

Dhe ceremonia e çmimeve të mbrëmjes së dielës nuk ishte ndryshe, me yjet përfshirë Scarlett Johansson, Margot Robbie dhe Charlize Theron qe u shfaqën me fustane magjepsëse.

Artikuj të ngjashëm