Veshjet e të famshmëve në Festivalin e Filmit në Kanë (FOTO)

By

Kana edhe njëherë ka mbledhur shumë yje në Festivalin e Filmit.

Kjo ngjarje e rëndësishme kulturore llogaritet edhe një ngjarje me rëndësi në botën e modës.

Veshjet e yjeve në tapetin e kuq të  kësaj ngjarje përcaktojnë trendet e modës.

Shfaqja e filmit “The Dead Don’t Die”

Eva Longoria

FRANCE-CANNES-FILM-FESTIVALFRANCE-CANNES-FILM-FESTIVAL

Elle Fanning

"The Dead Don't Die" & Opening Ceremony Red Carpet - The 72nd Annual Cannes Film Festival

Javier Bardem dhe Charlotte Gainsbourg

Andreea Sasu, Jeremy Meeks dhe Adam Abaida Atarshi 

Selena Gomez

Tilda Swinton

Izabel Goulart

Alessandra Ambrosio

Julianne Moore

Sara Driver, Tilda Swinton, Luka Sabbat, Adam Driver, Chloe Sevigny dhe Selena Gomez

Shfaqja e filmit “”Les Miserables”

Elle Fanning

Amber Heard

Julianne Moore

Alessandra Ambrosio

Shfaqja e filmit “Rocketman”

Taron Egerton, Elton John dhe bashkëshortin e tij David Furnish

Eva Longoria

Sara Sampaio

"Rocketman" Red Carpet - The 72nd Annual Cannes Film Festival

Dita Von Teese

Priyanka Chopra

Bella Hadid

Shailene Woodley

Artikuj të ngjashëm