Vesa Luma reagon ndaj mesazheve të fansave për ardhjen e këngëtarit serb në Korçë

By

Qyteti i Korçës është në përgaditje të festivalit të birrës i cili do të mbahet prej datës 18 deri me 22 gusht.

Faqja zyrtare e këtij festivali ka njoftuar se në këtë festë do të jetë edhe këngëtari serb Goran Bregovic, e në lidhje me këtë kanë reaguar mjaft artistë shqiptarë.

Vesa Luma përmes një postimi në InstaStory, ka publikuar një foto me mbishkrimin “Jom e bindum qe eshte nje dezinformate”.

Por për këtë reagim të saj ajo ka marrë mjaft mesazhe me kontekst urrejtje.

Big Basta ka reaguar gjithashtu në përkrahje të Vesës duke thënë:

“Meqe dergoni mesazhe me kontekst urrejtjeje, lokalizma, apo ndasi krahinore, kam nje mesazh me te qarte dhe me te denje si rapper, duke i dale ne krah ne cdo sekond gruas sime dhe fjales se saj kunder perkrahjes se shkaut.
Te qifsha Goran Bregovic !
Per Top Channel,
Idro Seferi”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm