Vesa Luma na sjell copëza nga Parada e Krenarisë në Prishtinë

By

Muaji qershor është Muaji i Krenarisë ku në të gjithë globin, ngjarje të ndryshme mbahen gjatë këtij muaji të veçantë si një mënyrë për të njohur ndikimin që njerëzit LGBT kanë pasur në mbarë botën.

Sot gjatë kësaj proteste janë parë edhe shumë figura publike në shenjë mbështetje.

Në mbështetje për të drejtat e tyre ka dalë edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma.

“Parada e Krenarisë, Prishtinë. Krenare”, ka shkruar Luma.

Dhe kjo mbështetje e këngëtares nuk është e para, pasi ajo përkrahjen e saj e kishte treguar përmes këngës “I ndaluar”. /Prive.al

View this post on Instagram

A post shared by Vesa Luma (@vesaluma)

Artikuj të ngjashëm