Vdes kreatori i markës Channel

By

Dizajneri i njohur i modës Kars Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, raportojnë mediat franceze.

Kreatori gjerman i markës Channel, ishte njëri nga figurat më të njohura në industrinë e modës dhe punoi shumë deri në ditën e vdekjes.

Lagerfeld punoi edhe në shtëpinë e modës Fendi.

Ai kishte qenë i sëmurë për disa javë dhe kishte humbur disa shfaqje të modës.

Artikuj të ngjashëm