Vdes këngëtarja e njohur (FOTO)

By

Kim Shattuck ka ndërruar jetë.

Këngëtarja e “Muffs” vdiq në moshën 56 vjeçare, konfirmoi burri i saj Kevin Sutherland në mediat sociale të mërkurën.

Kim luftoi me sklerozën para vdekjes së saj.

“Zemra ime është thyer përgjithmonë”, shkroi anëtarja e bendit Melanie Vammen.

“Këtë mëngjes, dashuria e jetës time Kim, vdiq paqësisht në gjumë pas një beteje dyvjeçare me sklerozën. Unë jam ky që jam sot për shkak të saj. Ajo do të jetojë me të gjithë ne përmes muzikës së saj, kujtimeve tona të përbashkëta dhe frymës së saj. Të dua përgjithmonë Kim”, ka shkruar burri i saj në Instagram.

Editorial use only. Consent for book publication must be agreed with Rex by Shutterstock before use.
Mandatory Credit: Photo by Andre Csillag/Shutterstock (3035302f)
The Pixies – Kim Shattuck
‘Later with Jools Holland’ TV programme, Maidstone, Britain – 24 Sep 2013
Series 43 Prog 2

Artikuj të ngjashëm