Vdes këngëtari i njohur, humb betejën me kancerin e trurit

By

James Ingram ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare.

Lajmi u konfirmua nga mikja e tij Debbie Allen, të martën.

“Kam humbur mikun tim të dashur James Ingram. Ai gjithmonë do të jetë i dashur dhe do të kujtohet për dashurinë e tij për familjen dhe miqtë. Unë jam e bekuar që e kisha mik”, ka shkruar ajo.

Ai vdiq pas një beteje me kancerin e trurit, sipas TMZ.

James ka pasur dy çmime Grammy.

Artikuj të ngjashëm