Vdes aktorja e njohur (FOTO)

By

Ka vdekur në moshën 82 vjeçare aktorja e famshme, Dame Diana Rigg.

Dame Diana kishte një karrierë të gjatë e të shquar në skenë, në film dhe në televizion.

“Ajo vdiq herët këtë mëngjes. Ishte në shtëpi me familjen e saj dhe të cilët kanë kërkuar privatësi në këtë kohë të vështirë,” tha agjenti i saj, përcjell BBC.

Për një brez të caktuar Rigg do të mbetet gjithmonë e pëlqyera Emma Peel në seritë televizive The Avengers.

Aktorja shquhej për të luajtur personazhet femër me mendje të mprehtë që mbanin grushte çeliku në doreza kadifeje.

Game of Thrones star Dame Diana Rigg dead at 82 - Liverpool Echo

Artikuj të ngjashëm