Vdes aktori i njohur

By

Aktori Lance Reddick, i njohur më së shumti për rolin e tij në The Wire, ka vdekur në moshën 60-vjeçare.

Një i afërm i aktorit amerikan tha se ai “u nda nga jeta papritmas nga shkaqe natyrore”.

Reddick ishte më i njohur për rolin e tij në dramën kriminale The Wire, e cila u shfaq për pesë sezone midis 2002 dhe 2008.

Reddick u shfaq në të 60 episodet përkrah yjeve duke përfshirë Dominic West, Idris Elba, Wendell Pierce dhe Michael K Williams.

 

Artikuj të ngjashëm