Ushtroi dhunë në familje: Arrestohet babai i aktores së famshme

By

Një tjetër goditje në jetën e yllit të famshëm, Lindsay Lohan ishte arrestimi i babai të saj.

Babai i Lindsay Lohan është arrestuar për dhunë në familje, saktësisht në gruan e tij me të cilën nuk ka më raporte.

Michael Lohan, 59 vjeçar u mor në paraburgim të hënën pasi Kate Major shkoi në polici dhe pretendoi se ai do ta sulmonte atë në shtëpinë e saj në The Hamptons, sipas një raporti policor të marrë nga DailyMail.com.

Major, e cila bëri kërkesë për ndarje nga Lohan pas një viti martese në 2015, tha se ai u bë i dhunshëm me të pasi ajo u përball me të në lidhje me historinë e tij të shfletimit në internet, e cila siç duket tregoi se ai kishte kërkuar shërbime eskortë në Houston ndërsa ishte në udhëtim atje.

Lindsay Lohan's father Michael Lohan was arrested on Monday after an alleged domestic violence dispute with his estranged wife Kate Major (pictured together in 2010)

Në një deklaratë të shkruar me shkrim të përfshirë në raportin e policisë, Major përshkruan se si Lohan gjoja e goditi me varëse rrobash para se ta rrëmbente nga fyti, duke e lënë me mavijosje të dukshme.

Ajo pretendoi se Lohan kërcënoi ta godasë me thikë dhe e rrahu kur ajo u përpoq të largohej prej tij, duke e quajtur atë një ‘k*rvë trutharë”.

Oficerët janë parë duke marrë Lohan në paraburgim jashtë banesës së Major në Southampton

DailyMail.com kapi një foto ku Lohan po drejtohej në një automjet policie në pranga para apartamentit të Major në Southampton, New York.

Officers are seen taking Lohan into custody outside Major's apartment in Southampton

Burimi: Daily Mail

 

Artikuj të ngjashëm