Urim Maksutaj, emri i ri që bëhet pjesë e skenës muzikore

By

Tregu shqiptar muzikor çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj.

Edhe pse shumica janë të orientuar drejt Rapit, ka dhe artistë të rinj që janë përqendruar në zhanre të tjera.

Një emër i ri që po merr vëmendje është Urim Maksutaj i cili nisi me cover e tashmë ka debutuar edhe me projekte origjinale.

“Vitet ikin” është kënga e fundit e Urimit e publikuar para pak muajsh, teksa tashmë është duke punuar në një projekt të ri./Prive.al

Artikuj të ngjashëm