Unaza më e mirë e fejesës për ju, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit (FOTO)

By

Ka qenë një kohë kur vlera e një unaze fejese ishte në vlerën e saj monetare, kur të shpenzonit të paktën trefishin e pagës suaj mujore për një diamant të ndezur ishte gjëja më romantike që mund të bënit.

Në ditët e sotme, megjithatë, është një proces shumë më personal, me propozime jo tradicionale dhe unaza me porosi të zgjedhura posaçërisht për një partner duke u bërë normë.

Është me të vërtetë mendimi që ka rëndësi dhe jo vetëm paratë që shpenzon, kështu që duhet të bëni çmos që unaza e fejesës që zgjidhni t’i përshtatet shijeve dhe stilit të jetesës së partnerit tuaj.

Kur bëhet fjalë për gurin, ka edhe disa vendime të mëdha për t’u marrë. Disa njerëz do të preferojnë një diamant klasik të vetëm, ndërsa të tjerë mund të preferojnë gurë të çmuar shumëngjyrësh që përputhen me estetikën e tyre ose do të thotë diçka e veçantë, përcjell Klankosova.tv

Nëse keni ngecur në zgjedhjen e unazës perfekte, ndoshta shikimi nga yjet do t’ju japë një dorë ndihmëse.

Ekspertët e DC Jewellery kanë grumbulluar gurët dhe prerjet më të mira për secilën shenjë të zodiakut, kështu që ju mund t’i propozoni të dashurit tuaj astrologjik me një unazë të menduar që pasqyron tiparet dhe cilësitë e tyre më të mira.

Dashi – Diamant

Guri i lindjes për Dashin wshtw diamanti. Dashi mund të zgjedhë çdo ngjyrë diamanti që dëshiron, qoftë ai i pastër, i verdhë apo një ngjyrë më e rrallë si roza.

Duke qenë se Dashi është shenja e zjarrtë dhe ambicioze e zodiakut, Dashi duhet të zgjedhë një unazë diamanti me prerje princeshe për t’u dalluar nga turma.

Demi – Smerald

Demat pëlqejnë gjërat më të bukura në jetë  dhe kjo do të thotë gjithashtu bizhuteri.

Smeraldët janë blu-jeshile në jeshile të pastër, me ngopje të gjallë me ngjyra dhe një ton jo shumë të errët, duke e bërë atë zgjedhjen perfekte të ngjyrave për këtë shenjë tokësore.

Demi duhet të zgjedhë një unazë të prerë diamant smeraldi që të përputhet me dëshirën e tyre të fortë për ekstravagancë dhe gjërat më të bukura në jetë.

Binjakët – Perla

Përzieni perla me diamante dhe keni një unazë të përshtatshme për çdo Binjak.

Për t’iu përshtatur gurit të lindjes së kësaj shenje ajri, Binjakët duhet të zgjedhin një unazë të imët perlash dhe diamanti për një stil elegant dhe luksoz që të përputhet me personalitetet e tyre simpatike.

Gaforrja- Rubin

Gaforret, duhet të zgjedhin një unazë të mrekullueshme diamanti rubin për t’iu përshtatur personaliteteve të tyre të ndjeshme.

Zgjidhni një brez mahnitës ari të verdhë për një elegancë shtesë.

Luani – Peridot

Egjiptianët e vjetër e quajtën atë “guri i diellit”, peridot. Kjo për shkak se drita e verdhë-jeshile në jeshile e errët reflektohej bukur brenda këtij guri.

Luanët duhet të përputhen me personalitetin e tyre krijues dhe energjik me një unazë të bukur diamanti peridot me një pjesë qendrore të prerë nw formw dardhe.

Virgjëresha – Safir

Padyshim një nga gurët e çmuar më të famshëm – nëse jo më i famshëm – në botë: Safiri.

Virgjëresha e përulur duhet të zgjedhë një unazë të bukur diamanti prej safiri në një ar të bardhë të përjetshëm për të përmbledhur gjithçka që përfaqëson kjo shenjë e tokës.

Peshorja – Opal

Një gur i bukur opal kap të gjitha ngjyrat e ylberit, kjo është arsyeja pse Peshorja duhet t’i bashkojë këto ngjyra të mrekullueshme me një aureolë diamanti të stilit të lartë për të krijuar unazën e përsosur të grupit.

Peshoret janë liderë natyralë dhe duan të përmirësojnë jetën e të gjithëve rreth tyre, kështu që kjo nuk mund të ishte një zgjedhje më e përsosur.

Akrepi – Topaz

Akrepi misterioz duhet të kanalizojë guximin, besnikërinë dhe pasionin e tyre në gurin e tyre të bukur të lindjes: Topaz.

Nuancat e blusë në këtë gur të lindjes verbojnë lavdishëm në një unazë diamanti të bardhë të prerë në formw jastëku.

Shigjetari – Bruz

Bruz është një mineral i errët. Ajo vjen në nuanca të ndryshme të blu, kaltërosh-jeshile, jeshile dhe madje të verdhë-jeshile.

Për t’iu përshtatur gurëve të lindjes, Shigjetari i gjallë dhe filozofik mund të zgjedhë një diamant ngjyrë kafe në një stil të prerjes së rrumbullakët, me një brez ari të verdhë ose të bardhë për të plotësuar këtë ngjyrë të mrekullueshme.

Bricjapi – Garnet

Garneti është Bricjapi i mrekullueshëm, të cilët vlerësojnë prakticitetin dhe kursimin, por nuk u pëlqen të bëjnë kompromis për gjëra të këndshme.

Garneti, ose i njohur edhe si granatë, është një gur i çmuar gjysmë i çmuar.

Garnetat vijnë në shumë ngjyra të ndryshme, por një Bricjap ambicioz dhe kokëfortë duhet të zgjedhë një unazë të bukur diamanti ovale me granatë, me një aureolë mahnitëse me lule diamanti.

Ujori – Ametist

Ametisti është guri i lindjes së shkurtit, me tone delikate vjollce dhe rozë.

Për një pamje dramatike por magjepsëse, Ujori duhet të kanalizojë personalitetet e tyre optimiste në një unazë diamanti të bardhë ametist, me një prerje të lavdishme qendrore në formë dardhe.

Peshqit – Akuamarin

Një Peshk i dhembshur dhe i butë ka gurin e lindjes me ngjyrë të përsosur për t’u përshtatur me tiparet e tyre të shenjës së ujit: Akuamarin e qetë.

Peshqit duhet të zgjedhin një gur të mrekullueshëm me ngjyrë akuamarin me një aureolë verbuese diamanti.

Artikuj të ngjashëm