Udhëtimi në Kubë: Marina e Geti vizitojnë një vend histori, shtëpia e shkrimtarit tejet të famshëm

By

Udhëtimi në Kubë, po del të jetë shumë më shumë se sa thjesht pushime.

Reperi i famshëm shqiptar Getoar Selimi dhe gruaja e tij Marina Vjollca, po festojnë përvjetorin e tyre të parë të martesës duke shëtitur në njërin prej vendeve më fascinuese në botë.

Dyshja e famshme përveç se që po pushojnë në Havana të Kuvës, kanë gjetur kohë të vizitojnë edhe muzeume siç është shtëpia e një shkrimtari tejet të njohur.

Marina dhe Geti kanë vizituar shtëpinë e Ernest Heminguay, derisa është Marina ajo që ka ndarë me ndjekësit e saj imazhe e video nga ky vend tejet interesant dhe historik. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm