U kritikua për kopjim të Justin Timberlake, Yll Limani jep përgjigje thumbuese për kolegët

By

Yll Limani, i ftuar javën që lamë pas në Prive, e pranoi se muzika e tij është e inspiruar nga artisti i njohur amerikan Justin Timberlake. Por vetëm e inspiruar dhe jo e kopjuar, sepse Ylli ngulmoi në përgjigjen e tij, se muzikën e ka origjinale dhe nuk e kopjon askënd.

Madje ai tha se është i gëzuar që krijimet e tij muzikore krahasohen me ato të Timberlake, i cili është një super këngëtar.

Ndërsa, thumboi dikë prej kolegëve të tij duke thënë se “të paktën, ai s’po e merrte parasysh aspak bërllokun e rajonit”, duke iu referuar ritmeve ballkanike në muzikë. /Peive.al

NDIQENI TË PLOTË INTERVISTËN ME LIMANIN:

Artikuj të ngjashëm