U komentua shumë, Afërdita flet për emrin e djalit

By

Disa ditë më parë, modelja shqiptare Afërdita Dreshaj u bë nënë për herë të parë.

Ajo solli në jetë djalin Sky Blue, fryt i dashurisë me hokeistin çek, Jakub Kindl.

Pas lindjes, djali u komentua shumë për emrin, Sky Blue.

Kuptimin e ka sqaruar sot Afërdita, e cila ka qenë njëherësh edhe ideatorja për këtë emër.

E pyetur nga ndjekësit në rrjetin social Instagram ajo është shprehur:

“[Idea] Ishte e imja. Unë isha shtrirë një ditë duke u relaksuar teksa i ndjeja shkelmat e tij… dhe thashë që ai do jetë qiell jonë. Burri im e dashuroi idenë”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm