U deshën 30 vjet që Shakohoxha të kthehet në vendin e njëjtë të punës

By

Pas një periudhe të gjatë thashethemesh e pikëpyetjes mbi Dritan Shakohoxhën në ekran, me 1 qershor ai përmbylli kapitullin e gjatë 17-vjeçar në DigitAlb.

Në një ortek largimesh që përfshiu drejtorë, producentë e prezantues, Shakohoxha si dalja e fundit nuk ka pritur shumë për të gjetur veten diku tjetër.

Pas plot tre dekadash, ai rikthehet në RTSH.

Lajmin e ka bërë të ditur vet, përmes një postimi në rrjete sociale.

Gazetari i njohur sportiv do të debutojë në maratonën për kampionatin europian duke qenë me shikuesit çdo mbrëmje nga ora 23:00.

Rikthimi i Shakos në ekran përmes valëve të televizionit publik është mirëpritur nga ndjekësit e tij të cilët sportin nuk e përjetojnë të plotë pa komentimin dhe analizën e Shakohoxhës në të. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm