Tupac i kishte thyer zemrën Madonnës

By

Legjenda e rap-it Tupac Shakur kishte një varg të dashurash të profilit të lartë ndër vite, por arriti t’i mbajë të fshehta gati se të gjitha lidhjet e tij.

Shumë nga të dashurat e tij të famshme nuk folën kurrë për lidhjet e tyre me reperin, ndërsa të tjerët prisnin deri shumë vjet pas vdekjes së tij për të konfirmuar romancën.

Superylli i muzikës, i cili vdiq në një gjuajtje në vitin 1996 në moshën 25 vjeç, tani besohet të ketë pasur një lidhje me Whitney Houston dhe i theu zemrën Madonna.

Ai gjithashtu gjeti kohën për t’u martuar dhe divorcuar, dhe të kishte afera me emrat të mëdhenj të industrisë së muzikës.

Tupac ishte në lidhje me Madonën për më shumë se një vit pasi u takuan nëpërmjet një mike Rosie Perez në Soul Train Awards në 1993.

Sidoqoftë, ata arritën ta mbanin romancën plotësisht nën radar dhe nuk u konfirmua deri në 2015.

Madonna zbuloi aksidentalisht lidhjen e saj me Tupac gjatë një interviste me Hoëard Stern, duke i thënë atij se ata kishin pasur një lidhje dhe se reperi e ‘entuziazmonte për jetën.”

Image result for tupac madonna

Sidoqoftë, dihet pak për romancën, deri sa në vitin 2017, kur një letër nga Tupac drejtuar Madonna zbuloi se ai u nda me të për shkak të ngjyrës së lëkurës.

Shënimi, i cili besohet të ishte shkruar ndërsa ishte në burg në 1995, i tha këngëtares se romanca e tyre duhej të mbaronte pasi nuk do të dukej mirë për karrierën e tij.

Letra që datonte nga 15 janar 1995, që u publikua nga TMZ shpjegonte: “A mund ta kuptosh këtë?

“Që ju të shiheni me një njeri të zi nuk do të rrezikonte në asnjë mënyrë karrierën tuaj.

“Por, për mua të paktën në perceptimin tim të mëparshëm u ndjeva për shkak të ‘imazhit tim” që unë do zhgënjeja shumë njerëz.

“Asnjëherë nuk kam dashur të të lëndoj”.

Burimi: Mirror.co.uk

 

Artikuj të ngjashëm