Tri shfaqje që mund t’i ndiqni teksa prisni për sezonin e ri të “Peaky Blinders”

By

Episodet e reja të shfaqjes së suksesshme “Peaky Blinders” po publikohen aktualisht çdo të diele në iPlayer të BBC-së, megjithëse shikuesit amerikanë (dhe të tjerët) nuk do t’i shohin ato të vijnë në Netflix deri më 10 qershor.

Fatmirësisht, ka shumë drama gangstere po aq tërheqëse tashmë në transmetim shërbim për ta bërë pak më të lehtë pritjen për kthimin e Blinders.

Më poshtë, keni tre nga alternativat më të mira të Peaky Blinders të disponueshme për t’u parë në Netflix tani. Secili ka një ton të ndryshëm, por të që të trijat duhet t’ju ndihmojnë të shuani etjen për kriminalitetin e ekranit të vogël në një mënyrë ose në një tjetër.

Top Boy (katër sezone)

Ashley Walters in Top Boy

Pavarësisht se ka bërë bujë në MB, Top Boy mbetet një nga serialet më të nënvlerësuara të Netflix. I vendosur në pronën imagjinare të Summerhouse në Londër, shfaqja ndjek partnerët Dushane (Ashley Ëalters) dhe Sully (Kane Robinson), dy tregtarë të frikësuar droge të cilët, pavarësisht dëshirës për të bërë jetë të ndershme, janë të korruptuar nga premtimi i rritjes së pasurisë dhe respektit në lagjen e tyre.

Giri/Haji (një sezon)

Takehiro Hira and Yōsuke Kubozuka in Giri/Haji

Një tjetër perlë e fshehur e Netflix-it e bërë nga britanikët, Giri/Haji (që përkthehet në “Duty/Shame”) ndjek kërkimin e një detektivi të Tokios për vëllain e tij të zhdukur, Yuto, aktiviteti kriminal i të cilit në Londër rrezikon të shkaktojë një luftë bandash në qytetin e lindjes së dyshes.

Narcos (tre sezone)

Pedro Pascal in Narcos

Ndoshta më i famshmi nga tre seritë e gangsterëve në këtë listë, Narcos paraqet rritjen e mbretit kolumbian të kokainës Pablo Escobar gjatë fundit të viteve tetëdhjetë. Ëagner Moura dhe Pedro Pascal drejtojnë kastin e serialit si Escobar dhe agjenti i DEA-s, Javier Peña, respektivisht, dhe dyshja kanë një dinamikë të shkëlqyer mace-miu, e cila krijon tension mes kriminelëve të Narcos, autoriteteve dhe atyre në xhepin e Escobar-it. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm