Tri nuse të famshme në dy muaj, ja cilat janë ato (FOTO/VIDEO)

By

Dasmat e tyre ishin sikur ëndrra të pikturuara.

Dekor, momente magjike, muzikë e zgjedhur, të ftuar të hareshëm dhe shuma të majme të shpenzuara, i karakterizuan tri dasmat e vitit në shoubizin shqiptar.

Në vetëm dy muaj, tri çifte të famshme lidhën kurorë nën syrin e publikut, duke vendosur trend të ri në organizimin e dasmave.

Të parët që u martuan me 27 korrik, ishin moderatori i famshëm Turjan Hyskaj dhe këngëtarja Orinda Huta.

Prive sjellë detajet e dasmës:

Ndërsa, javën e kaluar të premten me 2 shtator, përmes një ceremonie përrallore, beqarisë fund i dha këngëtarja Xhensila Myrtezaj me aktorin Bes Kallaku:

Prive sjellë detajet e dasmës:

Ndërsa mbrëmë, në Gjirin e Lalëzit në Durrës, dyshja e famshme Getoar Selimi e Marina Vjollca, buzë detit dhanë premtimet për njëri tjetrin dhe u kurorëzuan si të martuar.

Se si shkoi dasma e të gjitha zhvillimet nga ky aheng që bëri bujë, mund t’i lexoni në linkat në vijim:

Dhe më në fund, Luana dhe Krenari kapen teksa kërcejnë bashkë (FOTO)

Marina e kall atmosferën në kërcimin me vjehrrën (FOTO)

Zbulohet: A ka vendosur të mbajë Marina mbiemrin e Getit?!

E papritur: Ky emër i njohur i ‘Babastars’ po mungon në dasmën e Getit?

 

 

Artikuj të ngjashëm